top of page

שיקום אורתופדי ושיקום ספורטאים

שיקום ספורטאים 1
%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA%20%

אבחון, טיפול ומניעת בעיות הקשורות לשלד, שרירים או מפרקים.

שיקום אקוטי
אבחון וטיפול במצבים חריפים של כאבים (גב, צוואר, מפרקים, שרירים), פציעות אקוטיות כגון נקעים, חבלות, פציעות, שברים או ניתוחים אורתופדיים. 
הטיפול יכלול שיכוך כאבים, חיזוק שרירים, שיפור טווחי התנועה, שיפור שיווי המשקל וחזרה לתפקוד דומה ככל האפשר

לתפקוד לפני הפציעה.
טיפול פיזיותרפי בסמוך לפציעה ימנע תסמונות כאב כרוני, מגבלות תנועה, וחשש מתנועה ויעודד חזרה לדפוס הפעולה הטבעי לגוף. כך המטופל ישוב במהרה לתפקוד עצמאי ללא צורך בטיפולים נוספים.
ברפואת ספורט ניתן דגש מיוחד לשילוב תרגול ספציפי והתאמות נדרשות בהתאם לענף הספורט אליו חוזר המטופל.

שיקום כרוני
כאב הנמשך יותר ממספר שבועות (בברך, בצוואר, בכתף, בגב, במפרק הלסת וכדו'). פציעות כרוניות יכולות להיות קשורות באופי העבודה של המטופל, בפעילות ספורטיבית קבועה, בהרגלים יומיומיים, בשינויים ניווניים במפרקים, בדלקות פרקים ועוד. 
 

סחרחורות ושיווי משקל

סחרחורת ושיווי משקל

ישנם גורמים רבים לסחרחורות וירידה בשיווי משקל שחלקם קלים וחלקם קשים ומסוכנים.  

בכל מקרה חשוב מאד להגיע לאבחון וטיפול.
במהלך האבחון אשאל רבות על אופי הסחרחורות, מה משפיע עליהן, תדירות וכו'. הבדיקה תכלול מבחנים נוירולוגים לשלילת מצבים רפואיים מסוכנים, וכן מבחנים שהם מיוחדים לאבחון מצב מערכת שיווי המשקל הנמצאת באוזן (המערכת הווסטיבולרית).
בהתאם לממצאים אוכל להחליט האם המצב מתאים לטיפול פיזיותרפי מיידי או שיש צורך בהפנייה לבדיקות רפואיות נוספות. אם האבחנה היא וורטיגו (קריסטלים בתעלות), לרוב 1-3 טיפולים יפתרו את הבעיה. אם יש בעיה כרונית יותר כגון תחושות שיוט, אי נוחות בתנועות מהירות, מיגרנה ווסטיבולרית, ירידה ביכולת שיווי משקל ועוד, כנראה יהיה צורך בשיקום וסדרה ממושכת יותר של טיפולים שתכלול גם תרגול עצמי. לעיתים יהיה צורך בבירור רפואי נוסף במקביל לפיזיותרפיה.

סחרחורות.jpg

טיפול מתקדם לכאב כרוני

כאב כרוני
122.jpg

אנחנו יודעים שכאב הוא אזהרה לגוף שאומרת שמשהו לא בסדר. האמנם? כשכואב לאורך זמן, כל הגוף מגיב לכאב ומתחילים תהליכים שמעצימים את הכאב  והופכים אותו

לבעיה בפני עצמו. 
בהתאם לממצאי הבדיקה נתאים תוכנית טיפול תפורה אישית לכל מטופל, ובה טיפול באיבר הכואב כמו גם טיפול במערכת העצבים המרכזית המתחזקת ומאדירה את הכאב. כך נוכל להשתמש ביכולות שיכוך הכאבים המדהימות שיש לנו בגוף, ולשלוט בכאב, כמו גם לטפל בבעיה ברקמה באיבר הכאוב.

 

שיקום רצפת אגן
נושא הנתפס מביך, לא מדובר רגיש מאד, ולכן גם מאד מגביל. יש פתרונות, ויש לטיפול השפעה ישירה על איכות החיין שלכן! שיקום רצפת אגן כולל טיפול בבעיות של שליטה בסוגרים, צניחת אברי אגן, כאבים ביחסי מין , כאבי אגן, בדיקה תפקודית לאחר לידה. הטיפול מתאים לכל אישה בכל גיל, לנשים לאחר לידה וגם לכאלה שלא ילדו מעולם.

 
פיזיו-פילאטיס
שלב מעבר מושלם לכל מי שעבר פציעה וחושש לחזור לפעילות רגילה בחוגים:  הדרכה פרטנית בקבוצות קטנות מאד, ע"י פיזיותרפיסטית מדריכת פילאטיס, והתאמה מירבית למצב הנוכחי עם כל אמצעי הזהירות הנדרשים. ניתן לעיתים להתחיל תוך כדי טיפולי הפיזיותרפיה. 

 
סדנאות מותאמות להריון ואחרי לידה
קבוצות אינטימיות להכרות מעמיקה עם גופך ויכולותייך בהנחיית פיזיותרפיסטית מורה לפילאטיס, ומומחית רצפת אגן. פעילות גופנית במהלך ההריון מסייעת לך לשמור על בריאותך, להקל על הסימפטומים המלווים את ההריון, וכן משפרים את תפקוד הגוף בעת הלידה ואחריה. 

 

רצפת אגן.JPG

בריאות האישה 

בריאות האישה
סדנאות להריון
פיזיו
bottom of page